Szárítógép típusok
Melyiket válasszam? Hasznos? Kell nekem ilyen?
Itt a hideg idő, nem tudunk már kint teregetni, mégis friss és illatos száraz ruhákat szeretnénk, amiket már vasalni sem szükséges. Erre nyújt tökéletes megoldást a szárítógép, megkönnyítve a háziasszonyok mindennapjait.
Nagyon fontos az egészségünk szempontjából, hogy a valóban tiszták legyenek a ruháink!
Kézi szárítás után a ruhában mosóporszemcsék maradnak, melyek eltávolítására is alkalmas a szárítógép. A vele szárított ruha tapintása, légáteresztő képessége is jobb, így elmondható, hogy a szárítógép nemcsak arra szolgál, hogy a ruhákból nedvességet vonjon el, hanem hogy ténylegesen tiszta holmit emeljünk ki a gépből, amely a bőrünket sem irritálja.
Rövid áttekintés a szárítógépek különböző típusai között, hogy megkönnyítsük a választást mindenkinek.
Vásárláskor a legfontosabb jellemző, amit szem előtt kell tartanunk, a szárítás típusa: kondenzációs vagy hőszivattyús.
A kondenzációs szárítógépek esetében a szárításkor keletkező párát egy kondenztartályba vezetjük el, így nincs szükség légkivezetésre. Zárt légáramlási rendszere a nedves levegőt lehűti és az így keletkező pára lecsapódik a kondenztartályban. A tartályt rendszeresen üríteni kell, illetve beköthető a lefolyóba is.
Ezek a gépek általában csendesebben működnek és olcsóbbak. Hátrányuk azonban, hogy többet fogyasztanak. Azonban mivel ezeknél nincs forrólevegő-kivezetés, a készülék bárhol elhelyezhető.
Másik típusa a szárítógépeknek a hőszivattyús, mely úgy működik, mint egy fordított hűtőszekrény: a melegítő egység (ez megfelel a hűtő hátulján lévő kondenzációs rácsnak) felmelegíti a szárítólevegőt, a párátlanító egység lehűti a meleg, párás szárítólevegőt annak érdekében, hogy a nedvességet kivonja a szárítólevegőből. Ez a zárt kör megőrzi az energiát, maximális a hatékonyság, minimális az energiaveszteség. Jó hatásfok jellemzi, hiszen a befektetett energiát nem engedjük elveszni, nem engedjük a szabadba. Ennél a szárítógép típusnál is tartályba gyűlik a lecsapódott pára, illetve beköthető a lefolyóba.
A hőszivattyús szárítók kifinomult, modern technológiát képviselnek, drágábbak és a szárítási idő általában hosszabb, mint a hagyományos szárítóké. A teljes életciklust figyelembe véve az alacsonyabb energiafogyasztás miatt a magasabb bekerülési áruk megtérül, az egyre magasabb energiaárakkal számolva a hőszivattyús szárító a leggazdaságosabb. További előnyük még, hogy jobban kímélik az érzékenyebb ruhákat, mert alacsonyabb hőmérsékleten szárítanak.
A szárítógépek széles skálája érhető el már a piacon, különböző szárítási kapacitással és programokkal. Ez utóbbiak esetében fontos, hogy mindig a ruhák anyagának megfelelő programot válasszuk ki!
Szárítógépek praktikus funkciói:
- digitális kijelző: segítségükkel mindig pontosan láthatjuk a beállítási paramétereket és a működési folyamatot. Könnyebben tudunk tervezni, és mindig tudjuk, éppen mi történik.
- rendkívül elegáns megoldás a dobvilágítás, amellyel a szárítógépből való ki- és bepakolás könnyűvé és egyszerűvé válik.
- nedvességérzékelés: amint a ruhák megszáradtak, a készülék automatikusan kikapcsol. Megméri a ruhák nedvességtartalmát és a kiválasztott nedvességszint elérésekor fejezi be a programot.
- ciklus végét jelző hang: a program végére hangjelzés hívja fel a figyelmet. Így nem kell mindig azt lesni, mikor jár le a szárítási ciklus. Ha épp nem vagyunk a helyiségben, akkor is egyértelműen tudjuk, itt az idő, hogy kipakoljuk a tökéletesen száraz ruhákat.
- kettős szárításirány – kétirányú dobmozgás: meggátolja a ruhák összegabalyodását és gyűrődését.
Ezeknél a típusoknál a szárítási kapacitás kevesebb, mint a mosási. Vagy két szárítási programmal tudja megszárítani a szükséges ruhamennyiséget, vagy a kimaradt adagot ki kell teregetnie.
Ha még maradtak megválaszolatlan kérdések, forduljon bizalommal szakértő kollégánkhoz!